Minust


Mirko Miilits – koolitaja, personaaltreener, ettevõtja ja hea tuju mootor

Mirko Miilits

Pilt: Anu Hammer, Cosmpolitan

PN1

“Mirko Miilits on elujõuline aktiivne abivalmis noor mees, kes sõna otseses mõttes pakatab energiast ning armastab: elu, mida elab, inimesi, kes on ta ümber, oma peret, poega ja tööd, mida teeb. Ta on treeningute maailmas olnud juba pikki aastaid teejuhiks nii algajatele kui ka edasijõudnutele. Kuigi ta töötab treenerina, ei saa teda mitte mingi valemiga defineerida vaid selle märksõna läbi. Mirko on mees nagu orkester, kel on midagi optimistlikut öelda igaks elujuhtumiks. Tema sõnul peabki elu olema põnev, nii ka treeningud, sest kui teekond on lõbus, jätkub lusti ja motivatsiooni, et valitud rajale pühenduda. Lisades, et inimesed võikski tegeleda asjadega, mis neid sisemiselt sütitavad, sest kirg on edasiviiv jõud.” – Regina Herodes, Delfi Sport

“Personaaltreenerina on Mirko täiesti hands-on tüüpi inimene. Ütlesin talle esimesel kohtumisel, et mul on vaja inimest, kes mind korralikult pingutama paneks ja Mirko teeb seda. Väga vähe on inimesi, kes teevad rohkem, kui kokku lepitud, tema on üks nendest vähestest. „Promise less and deliver more“ on edukate inimeste lähenemine.
Meie ühised trennid on lõbusad ja ei teki tunnet, et trennis käimine on raske töö ja kohustus. See on väga tähtis, et asja püsivalt teha. Mirko mõtleb kaasa ja on proaktiivne.” – Oliver Markvart, suurettevõtja

“Mirko rääkis väga lahedalt, kindlasti oskab ta iga teema huvitavaks teha. Praegu oli selline mõnus motivatsioonijutt, mis mulle sobis ka algatuseks väga hästi. Mina jäin väga rahule, aitäh!” – Carolina Schultz, loengu kuulaja

Meediakajastused

VIDEO TRÜKK
 • Persoonilugu Kanal 2 saates “Radar”: LINK
 • Kehakoostise mõõtmine TV3 saates “Suvesangarid”: LINK
 • Esinemine Kanal 2 saates “Tohter Olaf”: LINK
 • Liikumisaasta 2014: Delfi Sport: LINK
 • Q&A: “Kuidas sangadest vabaks saada”: LINK
 • Mirko Miilits muudab maailma – Jooksja: LINK
 • Igaühes on peidus fitnessisüda – Delfi Sport: LINK
 • Treenerilt harrastajale: Oleme need, mida sööme – Delfi Sport: LINK
 • Edulugu Kristel Aaslaid – Tervis Pluss: LINK
 • Harjumuste muutmine samm-sammult – terviseuudised.ee: LINK

Valik kirjutatud artikleid:

 • “Kui juhe jookseb kokku… ” – Cosmopolitan: LINK
 • “Kuidas vältida trennivigu” – Cosmopolitan: LINK
 • “Püsivalt terveks ja saledaks – esimesed sammud” – Sport: LINK
 • “Püsivalt terveks ja saledaks – tasapisi edasi” – Sport: LINK
 • “Mees, ära raiska spordiklubis aega” – Tehnikamaailm: LINK

Isiksus

Olen loomult elav, optimistlik ja suure töötahtega. Võib-olla just sellepärast on minu klientideks sattunud mitmed tuntud artistid ja inimesed (Karl-Erik Taukar, Heidy Purga, Elina Born, Kristel Aaslaid jpt). Hetkel seisan hea selle eest, et võimalikult paljud huvilised saaksid osa minu praktilistest toitumis- ja motivatsiooniloengutest. Suure publikumi ees esinedes jõuab hea teadmine ja praktika korraga paljudeni. Täidan missiooni ja muudan Eesti tervislikumaks. Saadud tagasiside ja muudetud elud innustab tegudele!

Mul on sõnum ja teadmised

Minu peamiseks ülesandeks terviseedendajana on aidata inimestes välja tuua nende potentsiaal olla iseenda parim võimalik versioon. Selle teostamiseks olen ennast koolitanud nii Eestis (Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liit, erinevad koolitused) kui USA-s (Precision Nutritioni kool). Räägin ausalt ja kommertsvabalt erinevatest lähenemistest tervise parendamisel ja toon välja peamised poolt- ning vastuargumendid. Igaühe jaoks on talle individuaalselt sobiv terviseprogramm ja selleni jõudmine saab olema jõukohane praktiliste teejuhiste abi.

Minu tervisealane haridustee:

 • Eratreeneri ja esmase toitumisalase kvalifikatsiooni olen omandanud Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liidu treenerite koolitusel (koostöös Eesti Olümpiakomiteega).
 • Oman Precision Nutritioni kooli 1 sertifikaati. Tegemist on USAs resideeruva kooliga, mille õppeprogrammi tunnustatakse üle maailma ja kui võrrelda Eestis pakutavaga, siis riiklikud toitumissoovitused ja lähenemised kattuvad pea täielikult. Precision Nutritioni õpe on fookusega psühholoogiale ja individuaalsusele suunatud.
 • Arvukad seminarid ja koolitused (Annely Sootsi Tervisekooli korraldatud, MyFitnessi koolitused ja mitmed eraldiseisvad).
 • Tõenduspõhiste sekkumiste väljatöötamine ja ellurakendamine rahvatervises: sissejuhatus IM lähenemisse (Tervise Arengu Instituut)
 • Ärgas toitumine/Mindful Eating (Rahvatervise Akadeemia)
 • Kaaljujälgimise psüühilised mehhanismid ja kuidas need enda kasuks tööle panna (Tartu Ülikool)

Kõige suuremaks õpetajaks pean siiski 9 aastast igapäevaselt “käed küljes” tegutsemist tervise alal. Kogemus on näidanud, et suuremal osal klientidest taandub tulemuse saavutamine uute käitumismustrite kujundamisele. Kõige keerulisemaks on tavaliselt oma toitumiskäitumiste muutmine, sest see nõuab palju tööd iseendaga. Seetõttu olen enda tegemistes keskendunud rohkem toitumisteemadele ja kehakoostise mõõtmisele (ligi 200 toitumisloengut ja 5000 mõõtmist) toomaks inimesed välja mõttemallist, et ainult kaalunumber näitab hetkevormi ja on lõplik tõde. Tervise eest hoole kandmine on elustiil ja teekond, mis peaks lähtuma meid turgutavast mõtlemisest, toitumisest ning liikumisest.