Koos jõuab rohkem – jõuluks paremasse vormi


Pihitool

Suvine grillihooeg on nüüdseks edukalt seljatatud ja nii mõnelgi meist naha vahele piisavalt lodevust kogutud. Loodetavasti pole aga vormi saamise osas käega löömise meelolu võimust võtnud, vaid ikka tahet ja trennisoovi sinus veel jagub.
Kuna majaehituse ettearvamatu graafik ja fookuspunkti nihkumine on ka minu vormile tugeva jälje jätnud, siis mõtlesin ette võtta teekonna maksimaalselt pingutada ja jõuludeks jõuda parimasse võimalikku füüsilisse vormi. Piisavalt pikk aeg nägemaks tulemusi ja samas mitte liiga kaugele ulatuv, et kohe ära väsitaks. Talvel ja kevadel ootavad jätkuprojektid, aga sinna veel jõuab. Üks samm korraga ja pidevalt nagu targad sõnasepad on soovitanud.
Kui peeglist vaatab vastu vari minevikuhiilgusest ja laiskus on pähe mugava pesa teinud, siis on aeg võtta kätte meisel ja hakata tulemusi välja tahuma. Pealegi mis fitnessi-treener ja toitumisspetsialist ma olen kui eeskuju ei anna, eksole.

Teeme koos

Ainus asi, mis pidi jagades kasvama, on õnnetunne. Rahulolu ja mõnus olemine, mis tuleb pärast eneseületamist nõudnud treeningut on nakkav ja meie keha ning vaim vajavad seda. See on osa meist kui tervikust ja miks hoida head energiat ainult endale? Kas trennipiltide postitamine on edvistamine? Toidupiltide jagamine liigne? Kui nendel tegevustel on selge eesmärk, siis kindlasti mitte.
Virtuaalmaailm annab meile hea võimaluse positiivset emotsiooni jagada ja üksteist toetada. Esmalt tuleks kindlaks määrata eesmärk, mis aitaks võimalikult paljusid ja oleks piisavalt teostatav. Pakun välja plaaniks:Tegevuseermärgid:
  • TRENN – vähemalt 2 trenni nädalas
  • SÖÖK – vähemalt 3 söögikorda päevas

Alati võib rohkem trenni teha ja sagedamini süüa. Minu mõte on võtta aluseks minimaalne vajalik, et saada tulemused. Pealegi, kui jaksad rohkem teha, siis seda enam saavutad. “Kõik või mitte midagi!” asmel “Alati midagi!”

Enda jaoks olulised tegevused

  • Iga kuu – teha pildid kogu kehast ja panna kuupäevad juurde. Pildid soovituslikult pesus ja kaadrid eest, küljelt ja tagant. Ma ei kutsu üles endast poolpaljaid pilte jagama, sest need fotod on mõeldud sinu enda progressi hindamiseks. See on lõpptulemust hinnates väga oluline!
  • Iga nädal mõõtmised – lihtsama variandina tuleks mõõta taljet ja kirjutada kaalunumber iganädalaselt üles. Kellel võimalik, see mõõtku täpsemaks ülevaateks ka oma kehakoostist.
Ainult kaalunumbri vaatamine ütleb protsessi kohta vähe. Kui on olemas pildid ja taljemõõdud, siis saab märksa täpsema ülevaate. Sama kehtib regulaarse kehakoostise mõõtmise puhul.

Koos tegemised – #koosjouabrohkem

Kui oled valmis minu ja teistega koos teekonnale asuma, siis postita pilt oma trennist või jaga head toiduideed Facebooki/Instagrami kasutades hashtagi #koosjouabrohkem. Nii lihtne see ongi. Vähemalt igast trennist tee väike klõps/video ja kui leiad laheda uue harjutuse, siis jaga kindlasti ka seda.

Auhinnad, auhinnad, auhinnad!

Üllad eesmärgid on vahvad ja sümboolsed preemiad teeks protsessi veelgi lahedamaks. Tahan iga nädal midagi tervisealast kõikide vahel välja loosida ja esimesel nädalal panen omalt poolt maiuspalaks personaalse treeningkava ja
kotitäis Vitamin Welli vett.

Lisamotivatsioon ja hea nõu

Luban panustada enda poolt kirjutades aktiivsemalt oma blogisse ja jagan ülevaadet treeningutest ning toidulauast. Kui sind huvitab minu teekond ja soovid saada mõtteturugutust, siis pane LIKE või FOLLOW:
https://www.facebook.com/personaaltreenermirkomiilits/
https://www.instagram.com/mirkomiilits/
Blogi sissekanded ilmuvad: http://mirkomiilits.ee
Tahaks loota, et ma pole ainuke “hull”, kes arvab, et just praegu on õige aeg tegudele asuda :-).

Author: Mirko Miilits

Tervisliku toitumise koolitaja ja tervisenõustaja

Kommentaarid
Mirko Miilits
 

Tervisliku toitumise koolitaja ja tervisenõustaja