Toitumiskoolitused ja kehakoostise mõõtmine

mirko_miilits

Tervisliku toitumise koolitus, kehakoostise analüüs ja terviseseminarid

Hea tujuga rikastatud koolitused motiveerivad tegudele ja loovad argipäeva põnevat vaheldust. Innusta oma töötajaid uutele tegudele ja paremale tervisele!

Olen tänaseks läbi viinud ligi 200 tervisliku toitumise kursust koos kehakoostise mõõtmisega erinevates kohalikes omavalitsustes, koolides ja ettevõtetes üle Eesti. Tervise edendamine ja inimeste motiveerimine tegudele on minu missiooniks ja loenguformaat sobib selleks ideaalselt. Tänu heale skaleeritavusele (10-150 või rohkem inimest) sobivad koolitused koos kehakoostise mõõtmisega sisu ja esitluse poolest hästi rikastama mis tahes tervisele suunatud sündmust. Järgnevalt annan ülevaate teemade ja terviseseminaride kohta, mis saanud palju positiivset tagasisidet ja loodetavasti leiame võimaluse midagi põnevat koos korraldada.

toitumisloeng mirko miilits

Populaarne toitumiskoolitus


Toitumiskoolitus

Kuidas ennast kõhurasvadest vabaks süüa – esimesed sammud

Kas dieeditamine peab olema viimsepäeva võitlus või saab ka kuidagi teisiti? Miks me ennast paksuks sööme? Kuidas infomürast enda jaoks õige lahendus leida? Kuidas ilma kalorite lugemiseta ja toitu kaalumata normaalse söömiseni jõuda? Terviseedendaja Mirko Miilits toob kuulajateni oma klientide edulugudel põhinevad nõuanded, mis keskenduvad järk-järgulisele harjumuste muutmisele toitumises. “Miks peaksid loobuma oma lemmikmaiusest ja väsitama end lühiajalisi tulemusi pakkuvate dieetidega? Olen hulgaliselt kaalulangetajaid nõustanud ja enamiku jaoks on kaalust alla saamine iga-aastane korduv protseduur. See ju väsitab ja nüristab vaimu! Räägin oma loengus elutervetest lähenemistest, selgitan toitumismüüte, pakun praktilisi lahendusi muudatuste tegemiseks ja olen see inimene, kelle käest julgelt nõu küsida. Täna olgu Sinu uue alguse päev!” räägib koolitaja loengu korraldamise tagamaadest.

Toitumiskoolitus

Kuidas säästa tervist stressiperioodil – emotsionaalne söömine

Kas sulle meeldib süüa? Tunned sa vahel süüd pärast toidukorda? Kas armastad toitu, aga sööd sageli nii kiiresti, et ei märkagi koguste suurus? Kas sööd, kui oled näljane või hoopis igavusest?

Pingelisel ajal on paljude jaoks tervislike valikute tegemine toidulauas lisastressi tekitav ja paratamatult allume märkamatult erinevate söömist vallandavate triggerite ohvriks. Olgu selleks isuäratav reklaam, arvutiekraani ees hajuv tähelepanu või tunnete otsimine toidust – neid kõiki saab enda kontrolli alla võtta teadlikkust tõstes ja praktilisi harjutusi tehes. “Loengus toon välja peamised olukorrad, milles stressikoorma all kipub tervis tahaplaanile jääma ja leiame koos kuulajatega vastused ja lahendused, mida enda igapäeva rütmi põimida. Eesmärk on anda võimalikult praktiline ja käepärane ülevaade võimalustest, mis meis kõigis täna juba peidus,” räägib esitluse ideest lektor Mirko Miilits.

Tervisliku toitumise ja liikumise koolitus

Targemalt tervislikuks: murrame trenni- ja toidumüüte

Loeng neile, kes soovivad saada vastuseid levinud tervisemüütidele ja koos arutada võimalike lahenduste ning vastuste üle. Lektoriks on terviseedendaja Mirko Miilits, kes jagab oma 9 aastast kogemust fitnessi alal ja toob kuulajani esitluse lihtsas keeles, otsekoheselt ja humoorikalt.

“Sarnaselt linnalegendidele ei kao tervisemüüdid kuhugi. Mida rohkem on jõusaale ja fitnessi-alast infot, seda rohkem paistab levivat väärarusaamisi ja ekslemist spordisõprade hulgas,” räägib loengu korraldamise ideest Miilits. “Kommertsvaba esitlus ja ausalt rääkimine – sellise vahetu lähenemisega kutsun kõiki kuulama ja kaasa arutama trenni – ja toitumismüütide üle. Vaatame koos levinumaid legende, arutame lahendusi ja räägime selgeks, kuidas siis ikkagi sangadest lahti saada ja milliseid komistuskive vältida,” lisab lektor rõõmsalt.


Motivatsioonikoolitus

Kuidas ennast (taas)käivitada

Terviseedendajast hea tuju mootor Mirko Miilits toob kuulajateni haarava loengu mõtetest ja kogemuspõhisest praktikast enese motiveerimisel.

“Mõttest algab kõik ja mõtlemise treenimine on üks peamisi prioriteete, kui on eesmärgiks terviseteekonnal muudatusi teha. Targad küsimused ja ausad vastused annavad meile endast detailse ülevaate, mille põhjal saab igaüks just temale vajalikud sammud paika panna. Tõeline elu pidavat algama mugavustsoonist väljaspool ja vaatamegi koos, kuidas seda saavutada. Jagan oma ja klientide kogemusi konaruste ületamistel,” räägib loengu korraldamise tagamaadest lektor.


Kehakoostise mõõtmine

Koolitustega koos on tavaliselt kaasas käinud täpne kehakoostise mõõtmine. Aparaati on võimalik kaasata ka eraldi sündmuseks või mõnd päeva põneva protsessiga rikastama. Kuulajatel on võimalus mõõta oma kehakoostist ühe selle ala parima masinaga Jawon ioi 353. Iga osaleja saab endale A4 väljatrüki, millel näha lihaste, sisemiste rasvade ja mineraalide näitajad. Lisaks saab teada oma bioloogilise vanuse, rasvaprotsendi, kehamassiindeksi, soovitusliku söömisnormi ja eesmärkide saavutamiseks kuluva aja. Kehakoostise mõõtmine on eranditult olnud väga põnev ja kasulik.
Kehakoostise põhjalikuma tutvustuse leiab SIIT.

kehakoostis

Kehakoostise mõõtmine haarab publikut kaasa ja suunab tegudele

 
Kehakoostise mõõtmine grupile (alates 10 inimest)

Paindlik ja individuaalne

Ligi 5000 inimese mõõtmine on näidanud, et õnnestunud tervisesündmus vajab:

 • Individuaalset lähenemist,
 • Skaleeritavust (väikestele ja suurtele gruppidele),
 • Paindlikkust (optimaalne eelarve, logistiliselt lihtne)
 • Spetsialisti konsultatsioon ja selgitusi
 • Võimalust küsida eksperdilt nõu.

Loetletud punkte katab väga hästi kehakoostise mõõtmine gruppidele. Tervisespetsialist saab tulla teie ruumidesse ja läbi viia meeleoluka mõõtmisprotseduuri. Tegevus pakub põnevust ka suuremate kollektiivide puhul lisades üritusele individuaalset väärtust.

 
Kehakoostise mõõtmine personaalselt ettevõtte ruumides

Töötaja väärtustamine personaalselt

Personaalne kehakoostise mõõtmine koos konsultatsiooniga sobib neile, kes soovivad pakkuda oma kollektiivile põhjalikumat individuaalset lähenemist. Eraldiseisvas ruumis toimub kohtumine terviseeksperdiga, kes mõõdab kehakoostist, aitab eesmärkide seadmisel ja motiveerimisel.

Kiire eluviisiga kontoritöötajale on korraks aja maha võtmine ja oma murede jagamine heaks vahelduseks ja uue perspektiivi saamiseks.

Kohtumisel tegevused

 • Kehakoostise mõõtmine
 • Tulemuste selgitamine
 • Motiveeriv intervjueerimine (soovide ja takistuste kaardistamine, lahenduste pakkumine)
 • Personaaltreeneri ja toitumisnõustaja konsultatsioon
 • Hilisem lisakonsultatsioon e-maili vahendusel

 
Kehakoostise mõõtmine 3x

kehakoostise mootmine mirko miilitsMotiveerib tegutsema ja eesmärke täitma

Mitmed koostööpartnerid on kasutanud võimalust leppida kokku korduvad kehakoostise mõõtmised oma ruumides. Üheks heaks kohtumiste arvuks on välja kujunenud 3 korda aastas (sügis, talv, kevad).

Regulaarsete kohtumiste eelised:

 • Motiveerib tegudele
 • Annab reaalse ülevaate muudatustest
 • Aitab tervise-eesmärke paremini teostada
 • Eelarvet säästev (korduvmõõtmistele saab pakkuda püskliendi soodustust)
 • Hea usalduslik kontakt tervisespetsialistiga

Tervisepäev – kontorist välja!

“Tervisepäev – kontorist välja!” on vaheldusrikka päevakavaga ja valikuterohke programm, mille raames saavad osavõtjad kuulata tunnustatud treenerite loenguid, mõõta kehakoostist, teha erinevaid rühmatreeninguid, nautida veekeskuse mõnusid, kinnitada keha ja saada osa toredast kollektiivsest koosolemisest.
Oleme korraldanud nii väikekollektiividele 15-20 kui suurematele 80-120.


Tagasiside

Head näited

Head näited ja mõttevahetus Mirko oma kogemusest, kui ta alles alustas. Kehaanalüüsi selgitus ja tegemine.

Laura - Tervisliku toitumise koolitus ja kehakoostise mõõtmine ettevõttes Manpower, Tallinn

5.0
2017-11-02T08:30:04+00:00

Laura - Tervisliku toitumise koolitus ja kehakoostise mõõtmine ettevõttes Manpower, Tallinn

Head näited ja mõttevahetus Mirko oma kogemusest, kui ta alles alustas. Kehaanalüüsi selgitus ja tegemine.

Väga super!

Rõõm oli meiepoolne ja muidugi ka väike elevus ei puudunud kontorist. Väga super olite! Eriti armas, et olite valmis kõikidele küsimustele vastama ja arutama! Aitähh aitähh aitähh!”

Fortum CFS Eesti OÜ

5.0
2017-06-27T07:32:18+00:00

Fortum CFS Eesti OÜ

Rõõm oli meiepoolne ja muidugi ka väike elevus ei puudunud kontorist. Väga super olite! Eriti armas, et olite valmis kõikidele küsimustele vastama ja arutama! Aitähh aitähh aitähh!”

Oli kaasahaarav

Toitumisloengut oli huvitav kuulata, oli kaasahaarav ja väike huumor teeb ka alati asja lõbusamaks. Jätka samas vaimus!

Mirjam Luhakooder, Tallinn

5.0
2017-06-27T07:36:44+00:00

Mirjam Luhakooder, Tallinn

Toitumisloengut oli huvitav kuulata, oli kaasahaarav ja väike huumor teeb ka alati asja lõbusamaks. Jätka samas vaimus!

Entusiastlik koolitaja

Koolitaja oli entusiastlik ja oskas teemat kaasahaaravalt rääkida.

Meriliin - Toitumiskoolitus “Tervislikud valikud kiire elutempo juures” Hummulis

5.0
2017-11-02T08:23:53+00:00

Meriliin - Toitumiskoolitus “Tervislikud valikud kiire elutempo juures” Hummulis

Koolitaja oli entusiastlik ja oskas teemat kaasahaaravalt rääkida.

Äärmiselt lihtne kuulata!

Küsimus, nali(näide), vastus. Algusest lõpuni oli koolitust äärmiselt lihtne kuulata ja kaasa süveneda ning selle kõige juures väga olulisi eluks vajaminevaid nippe kuulda mis pani rämpstoitu armastava inimesena asjade üle tõsiselt järgi mõtlema.

Mairold - Tervisliku toitumise koolitus ja kehakoostise mõõtmine ettevõttes Prike AS, Tallinn

5.0
2017-11-13T08:12:50+00:00

Mairold - Tervisliku toitumise koolitus ja kehakoostise mõõtmine ettevõttes Prike AS, Tallinn

Küsimus, nali(näide), vastus. Algusest lõpuni oli koolitust äärmiselt lihtne kuulata ja kaasa süveneda ning selle kõige juures väga olulisi eluks vajaminevaid nippe kuulda mis pani rämpstoitu armastava inimesena asjade üle tõsiselt järgi mõtlema.

Väga selge sõnum esitajalt!

Väga selge sõnum esitajalt! Suur tänu hoolimaks meie tervise eest!

Vilja - Tervisliku toitumise ja liikumise koolitus ning kehakoostise mõõtmine ettevõttes Prike AS, Tallinn

5.0
2017-11-13T08:15:16+00:00

Vilja - Tervisliku toitumise ja liikumise koolitus ning kehakoostise mõõtmine ettevõttes Prike AS, Tallinn

Väga selge sõnum esitajalt! Suur tänu hoolimaks meie tervise eest!

Andis head mõtteainet

Avatus, asjade lahti seletamine, andis mõtlemisainet oma edaspidiseks eluks.

Tiiu Susi - Tervisliku toitumise koolitus ja kehakoostise mõõtmine Rapla Maavalitsuses

5.0
2017-11-02T08:32:03+00:00

Tiiu Susi - Tervisliku toitumise koolitus ja kehakoostise mõõtmine Rapla Maavalitsuses

Avatus, asjade lahti seletamine, andis mõtlemisainet oma edaspidiseks eluks.

Kõik on võimalik ka ilma range dieedita

Sain positiivse emotsiooni ja tunde, et kõik on võimalik ka ilma tohutult rangete dieetideta.

Maigi - "Jõutrennist aeroobseni, friikartulitest salatini. Milline teekond valida vastavalt oma kehatüübile?", Tallinna Ülikool

5.0
2017-11-20T08:00:07+00:00

Maigi - "Jõutrennist aeroobseni, friikartulitest salatini. Milline teekond valida vastavalt oma kehatüübile?", Tallinna Ülikool

Sain positiivse emotsiooni ja tunde, et kõik on võimalik ka ilma tohutult rangete dieetideta.

Jäin väga rahule

Elulised näited, hea lektor ja väga kasulik koolitus. Jäin väga rahule!
Tiiu Lõhmus - Tervisliku toitumise-, liikumise ja motivatsioonikoolitus ning kehakoostise mõõtmine Kuressaares
5.0
2017-11-02T09:06:53+00:00
Tiiu Lõhmus - Tervisliku toitumise-, liikumise ja motivatsioonikoolitus ning kehakoostise mõõtmine Kuressaares
Elulised näited, hea lektor ja väga kasulik koolitus. Jäin väga rahule!

Väga kasulik loeng

Mirko poolt oli see väga kasulik loeng ja on olnud õnn ka isiklikult temaga oma kehaanalüüs läbi rääkida ja mõningaid näpunäiteid toitumise ja trenni kohta, nii et soovitan kindlasti oma keha analüüsida või Mirko enda käest nõu küsida.

Sille Martma, Brena Fitness

5.0
2017-06-27T07:40:50+00:00

Sille Martma, Brena Fitness

Mirko poolt oli see väga kasulik loeng ja on olnud õnn ka isiklikult temaga oma kehaanalüüs läbi rääkida ja mõningaid näpunäiteid toitumise ja trenni kohta, nii et soovitan kindlasti oma keha analüüsida või Mirko enda käest nõu küsida.

Sain isiklikku nõu

Mulle meeldis koolitusel, et sain pärast ka isiklikult nõu küsida. See oli teine Mirko koolitus, kus osalesin ja mõlemad olid väga head ja õpetlikud.

Aire Karpson - Tervisliku toitumise koolitus ja kehakoostise mõõtmine Osula Spordihoones

5.0
2017-11-02T08:34:18+00:00

Aire Karpson - Tervisliku toitumise koolitus ja kehakoostise mõõtmine Osula Spordihoones

Mulle meeldis koolitusel, et sain pärast ka isiklikult nõu küsida. See oli teine Mirko koolitus, kus osalesin ja mõlemad olid väga head ja õpetlikud.

Avatud ja mõnus suhtlus!

Meeldib avatud ja mõnus suhtlus, kus saab oma küsimustele vastused.

Eeva - Koolitus "Kuidas kaalunumbrist kaugemale näha" ja kehakoostise mõõtmine Orissaare Spordihoones

5.0
2017-11-02T08:40:53+00:00

Eeva - Koolitus "Kuidas kaalunumbrist kaugemale näha" ja kehakoostise mõõtmine Orissaare Spordihoones

Meeldib avatud ja mõnus suhtlus, kus saab oma küsimustele vastused.

Tuleks uuesti kuulama

Mulle meeldis! Oli just huvitav, et Mirko ei olnud “kuiva lektori” jutuga. Ja kindlasti tuleks uuesti kuulama!

Alisa Mletsin, Kostivere

5.0
2017-06-27T07:35:54+00:00

Alisa Mletsin, Kostivere

Mulle meeldis! Oli just huvitav, et Mirko ei olnud “kuiva lektori” jutuga. Ja kindlasti tuleks uuesti kuulama!

Hea suhtlus osalejatega

Treeneri hea kontakt ja suhtlus osalejatega. Treeneri soovitused edaspidiseks edasiminekuks nii toitumise kui trennide osas.

Ruth Figol - Koolitus "Targemalt tervislikuks: murrame trenni- ja toidumüüte" ja kehakoostise mõõtmine

5.0
2017-11-02T08:20:43+00:00

Ruth Figol - Koolitus "Targemalt tervislikuks: murrame trenni- ja toidumüüte" ja kehakoostise mõõtmine

Treeneri hea kontakt ja suhtlus osalejatega. Treeneri soovitused edaspidiseks edasiminekuks nii toitumise kui trennide osas.

Lihtne ja arusaadav

Meeldis et asjad tehtis selgeks lihtsate sõnadega.

Liis - Koolitus "Kuidas kaalunumbrist kaugemale näha" ja kehakoostise mõõtmine Pärnu Rannastaadioni peamajas

5.0
2017-11-02T08:47:55+00:00

Liis - Koolitus "Kuidas kaalunumbrist kaugemale näha" ja kehakoostise mõõtmine Pärnu Rannastaadioni peamajas

Meeldis et asjad tehtis selgeks lihtsate sõnadega.

Läbi huumori tundliku teema esitamine

Koolitaja oskas tundlikku probleemi ja olukorda parandavaid teadmisi edastada läbi huumori. Koolitatavad tundsid end hästi, omades siiski vajalikud teadmised ja oskused. Keha koostise mõõtmine meeldis - palju infot.

Kaide Aaso - Tervisliku toitumise-, liikumise ja motivatsioonikoolitus ning kehakoostise mõõtmine Kuressaares

5.0
2017-11-02T09:05:16+00:00

Kaide Aaso - Tervisliku toitumise-, liikumise ja motivatsioonikoolitus ning kehakoostise mõõtmine Kuressaares

Koolitaja oskas tundlikku probleemi ja olukorda parandavaid teadmisi edastada läbi huumori. Koolitatavad tundsid end hästi, omades siiski vajalikud teadmised ja oskused. Keha koostise mõõtmine meeldis - palju infot.

Väga mõnus suhtlemine!

Meeldis koolitaja poolt loengu läbiviimine - oli väga mõnus suhtlemine!

Janne - Tervisliku toitumise koolitus ja kehakoostise mõõtmine Rapla Maavalitsuses

5.0
2017-11-02T08:38:21+00:00

Janne - Tervisliku toitumise koolitus ja kehakoostise mõõtmine Rapla Maavalitsuses

Meeldis koolitaja poolt loengu läbiviimine - oli väga mõnus suhtlemine!

Vaba õhkkond

Koolitus oli vabas vormis, kõik said midagi öelda ja arvata. Käsitletavad teemad meenutasid mida ja miks igapäevaelus muuta võiks. Naerda sai ka!

Meelia - Koolitus "Targemalt tervislikuks: murrame trenni- ja toidumüüte" Ristil

5.0
2017-11-02T08:26:31+00:00

Meelia - Koolitus "Targemalt tervislikuks: murrame trenni- ja toidumüüte" Ristil

Koolitus oli vabas vormis, kõik said midagi öelda ja arvata. Käsitletavad teemad meenutasid mida ja miks igapäevaelus muuta võiks. Naerda sai ka!

Mõnusalt nakatav loeng

Tore, et teie moto on “alati rõõmsalt”. Ma ei ole oma pika elu jooksul saanud osaleda kunagi enne nii mõnusalt nakataval loengul. Olen eakas ülekaaluline, kuid isegi mind suutsite motiveerida. Nüüd üritan jälgida, et ma endale nii palju rammusat toitu suhu ei topiks. Vaagimisainet on tänu teile küllaga.

Malle Tarvis, Orissaare

5.0
2017-06-27T07:37:31+00:00

Malle Tarvis, Orissaare

Tore, et teie moto on “alati rõõmsalt”. Ma ei ole oma pika elu jooksul saanud osaleda kunagi enne nii mõnusalt nakataval loengul. Olen eakas ülekaaluline, kuid isegi mind suutsite motiveerida. Nüüd üritan jälgida, et ma endale nii palju rammusat toitu suhu ei topiks. Vaagimisainet on tänu teile küllaga.

Lihtne ja arusaadav

Koolitaja rääkis lihtsalt ja arusaadavalt. Meeldis sõbralikkus ja humoorikas suhtlusstiil ning lihtsalt rakendatavad teadmised.

Krista - Tervisliku toitumise koolitus ja kehakoostise mõõtmine ettevõttes Trüb Baltic AS, Tallinn

5.0
2017-11-02T09:14:09+00:00

Krista - Tervisliku toitumise koolitus ja kehakoostise mõõtmine ettevõttes Trüb Baltic AS, Tallinn

Koolitaja rääkis lihtsalt ja arusaadavalt. Meeldis sõbralikkus ja humoorikas suhtlusstiil ning lihtsalt rakendatavad teadmised.

Oluline teema

Mulle meeldis, et puudutati olulisel määral ka eesmärkide seadmise ning nende realiseerimise temaatikat.

Rauno - "Jõutrennist aeroobseni, friikartulitest salatini. Milline teekond valida vastavalt oma kehatüübile?", Tallinna Ülikool

5.0
2017-11-20T07:58:59+00:00

Rauno - "Jõutrennist aeroobseni, friikartulitest salatini. Milline teekond valida vastavalt oma kehatüübile?", Tallinna Ülikool

Mulle meeldis, et puudutati olulisel määral ka eesmärkide seadmise ning nende realiseerimise temaatikat.

Väga tore päev!

Aitäh väga toreda päeva eest! Tagasiside oli väga-väga positiivne ja inimestele meeldis meie tervisepäev. Üks noormees ütles isegi, et pole ammu nii head koolitajat näinud. Kogu koolitus oli väga heas tasakaalus, ehk oli nii huumorit, elust enesest jutte, teoreetilist infot.

Teele - Tervisliku toitumise koolitus ja kehakoostise mõõtmine ettevõttes Prike AS, Tallinn

5.0
2017-11-08T09:43:43+00:00

Teele - Tervisliku toitumise koolitus ja kehakoostise mõõtmine ettevõttes Prike AS, Tallinn

Aitäh väga toreda päeva eest! Tagasiside oli väga-väga positiivne ja inimestele meeldis meie tervisepäev. Üks noormees ütles isegi, et pole ammu nii head koolitajat näinud. Kogu koolitus oli väga heas tasakaalus, ehk oli nii huumorit, elust enesest jutte, teoreetilist infot.

Aktiivne vestlus kuulajatega

Loengupidaja aktiivne vestlus kuulajatega. Julgeti rääkida nii nagu realses elus on.

Katrin Muld - Tervisliku toitumise koolitus ja kehakoostise mõõtmine Ristil

5.0
2017-11-02T08:36:36+00:00

Katrin Muld - Tervisliku toitumise koolitus ja kehakoostise mõõtmine Ristil

Loengupidaja aktiivne vestlus kuulajatega. Julgeti rääkida nii nagu realses elus on.

Sain kõvasti motivatsiooni

Pärast teie esimest külaskäiku sain kõvasti motivatsiooni ja olen tänaseks kaotanud üle 10kg keharasva nagu uus mõõtmine näitas. Super ja tänud teile!

Mari, Hiiumaa

5.0
2017-06-27T07:33:15+00:00

Mari, Hiiumaa

Pärast teie esimest külaskäiku sain kõvasti motivatsiooni ja olen tänaseks kaotanud üle 10kg keharasva nagu uus mõõtmine näitas. Super ja tänud teile!
5
24